Културен афиш за периода 16 - 22 октомври

ОБЩИНА ГРАД ДОБРИЧ

 

КУЛТУРЕН АФИШ

за периода 16 октомври – 22 октомври 2017 г.

 

 

16 октомври, 09.00 ч.

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Интерактивна зала

Среща на партньори на Център за специална образователна подкрепа „Д-р П. Берон“ по проект „Да мислим глобално, да учим заедно“, Програма Еразъм +.

Участват представители на училища от Великобритания, Испания, Белгия, Полша, Румъния, Турция и България.

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“, Център за специална образователна подкрепа „Д-р П. Берон“

 

16 октомври, 10.30 ч.

Място: Младежки център - Добрич, зала 6

Неформално обучение  на тема „Медии“ – част от обучителния модул на Младежки център – Добрич

Организатор: Младежки център – Добрич, СУ „Димитър Талев“

 

16 октомври, 17.00 ч.

Място: Столична библиотека – София

80 години безсмъртие на Йовковото слово

Представяне на сборника „Йовковите архиви разказват. Документи и спомени“.

Откриване на фотодокументална изложба „Йордан Йовков в снимки и документи от държавните архиви“

Поднасяне на цветя на бюст-паметника на Йордан Йовков в Борисовата градина

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич, Държавна агенция „Архиви“, Столична библиотека - София

 

16 октомври, 17.30 ч.

Място: Младежки център - Добрич

Workshop „Храните днес“ – среща на привържениците  на здравословното хранене с възможност за кулинарно представяне на любими храни – второ издание

Организатор: Младежки център – Добрич

 

16 октомври

Място: Шумен

Куклен спектакъл „Забързана приказка“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

17 октомври, 09.00 ч., 10.30 ч.

Място: Шабла и Каварна

Куклени спектакли „Косе Босе“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

17 октомври, 10.30 ч.

Място: Младежки център - Добрич, зала 6

Неформално обучение  на тема „Медии“ – част от обучителния модул на Младежки център – Добрич

Организатор: Младежки център – Добрич, СУ „Димитър Талев“

 

17 октомври, 18.30 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Концерт на Български камерен оркестър – Добрич

Диригент Алексей Измирлиев

Програма:  Филмова музика

Организатор: Община Добрич

 

18 октомври, 09.00 ч., 10.30 ч.,  11.30 ч.

Място: Детска градина № 10, Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклени спектакли „Косе Босе“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

18 октомври, 10.30 ч.

Място: Младежки център - Добрич, зала 6

Неформално обучение  на тема „Медии“ – част от обучителния модул на Младежки център – Добрич

Организатор: Младежки център – Добрич, СУ „Димитър Талев“

 

18 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Премиера на спектакъла „Гераците“ на Драматичен театър „Йордан Йовков“

Режисьор Стефан Спасов

Участват: В. Андреев-Рафе, М. Гинкова, Р. Андонов, П. Маринов, Л. Николова, К. Демиров, Т. Христова, В. Трендафилов, М. Генова, М. Боянова, С. Сърчаджиев, Д. Петров, Й. Деянов

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

19 октомври, 09.00 ч. 10.30

Място: Детска градина № 7, Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен спектакъл „Аладин“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

19 октомври, 13.30 ч.

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Обучителен център

Световен ден за борба с остеопорозата – Информационен ден с потребители
Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“
 

19 октомври, 17.00 ч.,

Място: Дом-паметник „Йордан Йовков“

80 години безсмъртие на Йовковото слово

Представяне на книгата „Разкази“ от Йордан Йовков, библиотека „Музеи на българските писатели“ на Издателство „Славена“ – Варна

Гост – Никола Иванов – литературен критик

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич, Издателство „Славена“ - Варна

 

19 октомври, 20.00 ч.

Място: Спортна зала „Добротица“

Концерт на Лили Иванова

Организатор: ЧИА

 

20 октомври, 10.00 ч.

Място: Младежки център - Добрич, Концертна зала

Юбилеен концерт на Хор „Лира“ към Дом за стари хора - Добрич с диригент Атанас Генчев – по повод 10 години от създаването на хора

Организатор: Младежки център – Добрич

 

20 октомври, 11.00 ч., 12.00 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклени спектакли „Неродена мома“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

20 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Спектакъл „Боси в парка“ от Нийл Саймън на Драматичен театър „Йордан Йовков“

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

21 октомври, 17.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Съвместен концерт на Представителна фолклорна танцова студия „Добруджа“ с гл. художествен ръководител Стоян Господинов, пом.-ръководител Антония Тончева, ръководител на оркестър Николай Иванов и Детско-юношески фолклорен ансамбъл „Изворче“ при Национален дворец на децата – София с гл. художествен ръководител Мирослав Славов, диригент Петя Букурешлиева – Стефанова и консултант акад. Красимир Петров

Организатор: Община Добрич

 

22 октомври, 11.00 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен спектакъл „Неродена мома“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

 

Програма на Кино „Икар“

 

понеделник 16 октомври

14.00 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ
15.45 часа БЛЕЙД РЪНЪР 2049 3D
18.30 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
20.30 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ

 

вторник 17 октомври

14.00 часа БЛЕЙД РЪНЪР 2049 3D
16.45 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
18.45 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ
20.30 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ

 

сряда 18 октомври

14.00 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ
15.45 часа БЛЕЙД РЪНЪР 2049 3D
18.30 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
20.30 часа БЛЕЙД РЪНЪР 2049 3D

 

четвъртък 19 октомври

14.00 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ
16.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
18.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
20.00 часа БЛЕЙД РЪНЪР 2049 3D

 

петък 20 октомври

14.00 часа ГЕОБУРЯ 3D
16.00 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ
18.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
20.00 часа ГЕОБУРЯ 3D

 

събота 21 октомври

11.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
13.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
15.00 часа ГЕОБУРЯ 3D
17.00 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ
19.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
20.45 часа ГЕОБУРЯ 3D

 

неделя 22 октомври

11.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
13.00 часа ГЕОБУРЯ 3D
15.00 часа ГЕОБУРЯ 3D
17.00 часа MY LITTLE PONY:ФИЛМЪТ озвучен на български език
18.45 часа ВСИЧКИ МОИ МЪЖЕ
20.30 часа ГЕОБУРЯ 3D

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени

 

Нагоре